• +

  Pazartesi, 1 Ağustos

  Arama

Reiki

Reiki, Kanji Japoncası’nda iki kelimeden oluşur. “Her yerde var olan ruhsal yaşam enerjisi” anlamına gelir.
Reiki Nedir?

Reiki, Kanji Japoncası’nda iki kelimeden oluşur. “Her yerde var olan ruhsal yaşam enerjisi” anlamına gelir. Rei: Her yerde var olan, Ki: Ruhsal yaşam enerjisi. Reiki, şifa ve ruhsal çalışma tekniklerine dayanan binlerce yıllık bir öğretidir. Reiki, doğası gereği ruhsal bir çalışma olmasına rağmen herhangi bir dogması yoktur ve hiçbir dine ya da inanca bağlı değildir.

Yaşam enerjisi olarak adlandırdığımız bu enerji tüm kültürlerde farklı kelimelerle yer alır. Çinlilerde “Chi”, Hintlilerde “Prana”, Avrupa veya Amerika’da “Işık, biyoenerji, kozmik enerji”, Tasavvufta “Nefes” olarak geçer. Bu yaşam gücü enerjisi tüm canlılara verilmiştir. Kendinizle birlikte hayata belli bir miktar “Ki” getirirsiniz ve günlük yaşantınızda bunu kullanırsınız. Eğer yaşam enerjiniz düşükse veya dolaşımında bir tutukluk varsa hastalıklara daha açık olursunuz. Yeterli enerji dolumu sağlanamıyorsa fiziksel ya da duygusal bitkinlik yaşarsınız, normalden daha öfkeli ve depresif olursunuz. Reiki daha fazla yaşam enerjisi kullanmanızı sağlayan doğal ve basit bir yöntemdir.

Reiki, alternatif tıp bilgileri içinde anılmasına rağmen alternatif bir tıp yöntemi değildir. Tıbbi müdahalelerin yerine geçmez. Tıp tedavilerinin olumsuz yan tesirlerini azaltmanın yanı sıra tedavinin olumlu sonuçlarının gelişmesine yardımcı olur. Reiki, farkındalığı olan bir enerjidir. Hiçbir zaman zarar vermez, her zaman doğru biçimde yardımcı olur. Bununla beraber bir Reiki uygulamasının belirli bir hastalığı tedavi edeceğine dair hiçbir söz verilemez. Aslında bazen hiçbir şeyin olmadığı da görülür. Ya da o an için algılanabilir nitelikte bir şey olmaz. Uygulanan insanın ihtiyaçlarına göre yarar sağlar. Yapılan Reiki uygulamaları iyileşmeyi yumuşak geçişlerle sağlar. Uygulamalardan sonra ortalama üç haftalık bir iyileşme süreci vardır. Bazen uygulamalardan sonra rahatsızlık olan konuda bir hızlanma süreci görülür. Böyle zamanlarda ağrılar artabilir. Bu durumda yirmi dört ile kırk sekiz saat arasında bir dinlenme önerilir. Yapılan uygulamalar sırasında eğer önemli sağlık sorunları varsa bu uygulamaların tıp tedavisi ile birlikte devam ettirilmesi tavsiye edilir.

Reiki Bize Ne Katar?

 • Stresli olduğunuzda derin bir rahatlama sağlar.
 • Kafanız karıştığında düşüncelerinize berraklık getirir.
 • Korku anlarında sizi sakinleştirir.
 • Günlük kullandığınız enerjinize güç katıp bedeninizdeki enerjiyi dengeler.
 • Zihninizi bir noktaya odaklayıp problemleriniz çözmenize yardımcı olur.
 • Acınızı azaltarak, yaralarınızın doğal iyileşme sürecini hızlandırır.
 • Var olan hastalıklarınızın ilerlemesini önler.
 • Kronikleşmiş rahatsızlıklarınızı yavaş yavaş ortadan kaldırır.
 • Vücudunuzu toksinlerden arındırır, meydana gelen enerji blokajlarını çözer.
 • Psişik duyuları güçlendirir, ruhsal farkındalığın artmasını sağlar.

Reiki'nin Kullanım Alanları

 • Ağrı, acı, kanama
 • Rehabilitasyon, iyileşme ve nekahat süreçleri
 • Kronik, sebebi anlaşılamayan ve tedavisi olmayan hastalıklar
 • Bağışıklığın güçlenmesi
 • Stres kaynaklı tüm rahatsızlıklar
 • Ruhsal gelişim ve tekamül alanları
 • İlaç yan etkileri, bağımlılıklar ve kötü alışkanlıklar
 • Endişe, kaygı ve uykusuzluk
 • Bütünsel sağlığın korunması
 • Auranın temizlenmesi, çakraların dengelenmesi, enerji blokajları ile çalışılması
 • Bedensel, zihinsel, duygusal, ruhsal hastalıklar, durumlar

Reiki Nasıl Uygulanır?

Reiki uygulanacak kişi rahat bir şekilde uzun bir masaya/sedyeye genelde sırtüstü yatırılır. Eğer problemli bölge sırtında vücudunun arka kısmında ise yüzükoyun yatırılabilir.
Reiki alıcısının kolları ve bacakları vücuduna paralel uzanmış olmalıdır; çünkü kollar ve bacaklar paralel olmaz birbirine kavuşturulmuş şekilde olursa enerji tam olarak vücutta akmaz.
Bir Reiki seansı ortalama 20-30 dakika sürer; ancak kişiye, duruma ve hastalığın şekline bu süre arttırılabilir ya da azaltılabilir.
Reiki gerçekleştirilirken eller vücudun bikini giyildiğinde kapanan kısımları olmamak şartıyla değişik bölgelere dokundurulur ve uygulayıcıdan uygulanana enerji akması sağlanır. Eller ya vücuda değdirilir ya da 10-20 cm kadar uzaktan tutulur. Bu uygulayan kişinin kararına kalmıştır. Şifa verme etkisi her ikisinde de aynıdır. Eller her pozisyonda aşağı yukarı 3-5 dakika durur; ancak bu süre de değişebilir.
Bir Reiki seansında alıcının onayı ve katılımı olmadan hiçbir şifa gerçekleşmez. Reiki için genel anlamda 7 seans önerilir; ancak bu yaklaşım kişiye, duruma göre değişiklik gösterir.

Reiki Uygulama
Hastanelerde Reiki

Reiki Amerika’da klinikler ve hastanelerde müşteri hizmet kalitesini arttırmak için yararlı ve uygun maliyetli bir tedavi yöntemi olarak geçerlilik kazanmaya başladı. Reiki cerrahi müdahaleler sonrasında toparlanma sürecini hızlandırıyor, hastanın zihinsel olarak iyileşme sürecine katılımını kolaylaştırıyor ve ilaç tedavilerinin yan etkilerini azaltıyor. Örneğin Memorial Kettering Hastanesindeki kanserli hastalar, kemik iliği nakli yapılanlar dâhil olmak üzere kendilerine Reiki verilmesini talep ediyor. Boston Beth Israel Hastanesi’nden Dr. David M. Eisenberg’in yaptığı bir çalışma her üç Amerikalı’dan bir tanesinin bu tür alternatif tedavilerle ilgilendiğini ve sadece 1990 yılında bu tür tedavilere harcanan toplam miktarın 14 milyar doları bulduğunu gösteriyor.

New York Colombia Persbiteryan Hastanesinin ünlü kardiyografi cerrahlarından Dr. Mehmet Öz ile birlikte çalışan ve Reiki eğitimi almış olan şifacı Julie Motz, hastaların operasyonlar sırasındaki enerji dengesini korumak için, Reiki ve diğer hassas enerji tekniklerini kullanıyor. Motz, Dr. Öz’e açık kalp ameliyatları ve kalp nakilleri sırasında destek veriyor. Motz’un girdiği 11 operasyonun hiçbirinde, hastaların yaygın olarak görülen operasyon sonrası depresyona girmedikleri, bypass hastalarının operasyon sonrasında ağrı ve bacaklarda görülen zayıflık gibi sorunları yaşamadıkları ve organ nakli yapılan hastalarda vücudun organı reddetmesi sorununun ortadan kalktığı tespit ediliyor.

İngiltere’deki “National Health Service (NHS)” (Ulusal Sağlık Hizmetleri) kurumu, “Complementary Alternative Medicine (CAM)” (Tamamlayıcı Alternatif Tıp) programının bir parçası olarak Reiki uygulamalarına ve benzeri CAM terapilerine gündüz hasta bakım programlarında yer vermektedir.

 • Danışan Yorumları

  “Gerçekten çok güzel bir gündü. Gamze Hanım ve Reiki öğretmeni Gözde Hanım'a Güler yüzleri ve misafirperverlikleri için çok teşekkür ediyorum. Hayatımda ilk defa Reiki deneyimledim. Çok heyecanlı güzel bir duygu. Bence sizler de bu güzel insanlarla tanışın! ❤️❤️?”

  Nilüfer at

 • Danışan Yorumları

  “Açık kapı etkinliğine katılıp farkli bir deneyim yaşamamıza fırsat verdiğiniz icin teşekkür ederim reiki ile ilgili aklımda bir sürü sorular vardı sayenizde tüm sorularım yanıt buldu enerjisi yüksek sizler gibi insanlar tanıdığım icin çok mutluyum reikinin bir enerji akişi olduğunu uygulayarak göstermeniz beni en etkileyen ve bu yönteme inanmalı sağlayan asama oldu ”

  Handan at

 • Danışan Yorumları

  “Reikiye başlamadan önce bir konuda niyet etmiştik. Şimdi o konu ile ilgili iyiye doğru gidişat var. İlgili konu eskiye göre daha iyi durumda.”

  Fatma A. at

“Sürekli yaptığın şey ne ise O’sun. O halde mükemmellik bir eylem değil, alışkanlıktır.”

Aristoteles

Size nasıl destek olabiliriz?

Size nasıl destek olabileceğimizi araştırmak için 0542 352 91 88'i arayınız veya iletişim formunu doldurmak için yandaki butona tıklayınız.