• +

    Pazartesi, 1 Ağustos

    Arama

Nefes Terapisi

Endorfin salgısını arttırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Dolaşımı hızlandırır.

Hayatla en kuvvetli bağımız “NEFES”… Yaradanın, bizlere verdiği en büyük mucize.. Yaşam yolculuğumuzun başından-sonuna kadar eşlik eden, farkında olmadan yaptığımız, basit ,doğal, otonom sistem… Günde ortalama 21.000 civarında nefes alıp-veriyoruz. Ama asıl soru; doğru nefes alıyormuyuz? Yetişkinler üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki akciğer kapasitesinin sadece %25-30 ‘ unu kullanıyoruz .. Nefes atölyesinde yaptığımız çalışmalar ile nefes farkındalığınız artar, nefes kapasiteniz yükselir.. Sizde, Nefes Atölyelerimize katılarak zihin ,beden ve ruh sağlığınızda uyum ve denge sağlayıp ,mutluluk dolu bir yaşama kavuşabilirsiniz. Nefes analizi, Nefesin bedeninizde dağılımı, bedeninizde oksijenin gitmediği yerler,doğru nefes nedir? doğru nefes nasıl alınır? nefesinizde bilinçlenme sağlanır. Öğretilen bedensel egzersizler, tıslama çalışmaları, anahtar nefes teknikleri ive nefes terapisi ile kaslar güçlenerek, rezonans alanı yükselir. Nefes tekniklerini öğrenip duygu durumunuzu yönetebilir, hayatınızı kolaylaştıracak teknikleri yaşamınızda uygulayabilirsiniz. Holoterapi ile bilinçaltı çöplerinizden arınabilirsiniz.
Nefes atölyesi çalışma programımız toplam 6 saat sürmektedir.
Nefes Terapisi

Holistik nefes terapisi geleneksel ve modern nefes tekniklerinin harmanlandığı,farklı bilgiler ve deneyimlerle sentezlenmiş bir bilinçaltı temizliği çalışmasıdır. Uygulanan özel nefes tekniği ile Kendini keşfetmek, potansiyellerinin farkına varmak,korkularla yüzleşmek ve temizlemek,endişe kaygı giderilmesi,geçmişi affetmek ve şifalandırmak,kabule geçmek,eskiye ait kök inaçların temizliği, botox ve detox etkileri,birçok alışkanlığın giderilmesine yardımcı olmak,kurban bilincine son vermek,ilişkilerin iyileşmesi gibi birçok konuda etkilidir.
Bu kendini keşfetme ve terapi methodu kendiliğinden ve otonomdur.Aslında şifa, nefes alan kişinin içsel iyileşme zekası tarafından yapılmaktadır.Vücudun içsel bilgeliğine güvenmek ve verdiği ipuçlarını takip etmek bu terapide çok önemlidir.
Terapiyi deneyimleyen kişiler; çok büyük bir huzur duygusu oluştuğunu, hayata daha pozitif baktıklarını, dogmatik kalıplardan çıktıklarını, kişiler arası ilişkilerini daha iyi bir noktaya taşıdıklarını, özgüvenlerinin arttığını, daha anlayışlı olduklarını ve hayatın her anının tadını çıkarttıklarını belirtmişlerdir.
Nefes terapi 1 saat sürmekte olup , en az 4 Seans alınmasını tavsiye etmekteyiz.

Meditasyon

Bir arınma tekniğidir. Zihni, bedeni ve ruhu dinlendirir. Doğu kültürlerinde meditasyon, köklü ve bilinç açıcı bir teknik olarak kabul edilir. Söz konusu olan bilinç açma durumu, boşluk, farkındalık, tek olma, burada ve anda olma, düşüncedeki özgürlük olarak tanımlanabilir.
Meditasyon yapıldığında kalp atışı ve solunum yavaşlar, bedende %20 civarında oksijen tüketimi azalır. Kandaki laktik asit miktarı düşer ( sinir sistemini olumlu yönde etkiler). Tansiyon normal düzeyini korur. Düzenli yapıldığında kişi sakin, dingin ve huzurlu olur. Stres, gerginlik v.b. zihinsel sorunlara karşı dayanıklılığı artar. Zihnin karmaşıklığı sona erer. Özgüven ve yaratıcılık artar.
Yapılan meditasyonlar 15 dk. ile 1 saat arası değişmektedir.

Fotoğraflar

“Kendini yönet, dünyayı yönetecek gücü bulursun.”

Eflatun

Size nasıl destek olabiliriz?

Size nasıl destek olabileceğimizi araştırmak için 0542 352 91 88'i arayınız veya iletişim formunu doldurmak için yandaki butona tıklayınız.