• +

    Pazartesi, 1 Ağustos

    Arama

Eğitimlerimiz

Bireylerin ihtiyaç analizlerine uygun olarak geniş bir yelpazede yapılandırılır. Eğitim sonrası geri bildirim ve takip süreci ile desteklenir. Etkinin takibi yapılır. Faydanın kalıcığı hedeflenir.

Holistik Nefes Koçluğu Eğitim Programı

Çoğu kişi kısıtlı nefes aldığının farkında bile değil. Bir düşünce veya hayalin, mutluluk, sevinç, üzüntü, huzur gibi duyguları etkilediği gibi ruhsal durumumuzun da nefesimizi mevsimlerin değişimi kadar etkileyip ,değiştirdiğinin bilincinde misiniz ?

Bu anlamda nefes eğitimi çok geniş bir alana hizmet eder. Nefes koçluğu eğitiminden bir süre sonra bilgilerinizi diğer koçluk bilgilerinizle sentezleyip danışanlarınızla paylaşabilirsiniz.
Hayatınızı tazelemek, denge, huzur, mutluluk için kısacası kendinizi doğadan bir parça olarak hissetmek için pür nefesler dileriz.

İzmir ve İstanbul’da eşzamanlı olarak devam eden ”Holistik Nefes Koçluğu” eğitimim merkezi Amerika’da bulunan
”QUANTUM INTEGRAL MEDICINE CENTER” ve DR. MICHAEL WAYNE işbirliğiyle sertifikalandırılıyor.

Holistik Çocuk Nefesi Atölyesi

Çocuklara doğru nefes egzersizlerini öğrettiğimizde, onlara streslerini yönetmek, yoğunlaşma ve odaklanmalarını arttırmak, sakin, huzurlu ve kaliteli bir hayatın anahtarını sunarız.
Bilinçli nefes alma şekli, yani doğal nefese geçiş çocuklarda çokça görülen ağız nefesinin, yeniden en sağlıklı nefes biçimi olan yani burundan alınıp burundan verilen doğal nefese dönmelerine yardımcı olur.

Böylelikle daha yaratıcı, daha dikkatli, daha özgüvenli, daha sevecen, daha pozitif, daha iyi ilişkiler kurabilen çocuklar haline gelirler. Parasempatik ve sempatik sistem dengelenir, çocukların bütünsel sağlığı, bağışıklık sistemi daha da kuvvetlenir.

Ağız nefesi birçok çocuğun sıkça tekrarlanan solunum yolları enfeksiyonlarına sebep olur.

Ağız solunumu son derece sağlıksız olup buna neden olan faktörlerin bir an önce kaldırılması gerekir. Bu anlamda diyafram nefesine geçiş çok önemlidir.

Nefes çalışmaları yapan çocukların kaygı ve korku düzeyleri minimuma indirilip, okul hayatında daha verimli ders çalışma, sınav kaygısının giderilmesi, yoğunlaşma ve odaklanma, sakin ve huzurlu ders dinleme, hafıza kapasitesini genişletme, aile, okul ve çevresi ile daha iyi ilişkiler kurabilme yetenekleri gibi de konularda destek sağlar.

Çocuk nefes atölyesinde çocuklar nefes eğitmeni eşliğinde 6 ila 13 yaş arasında gruplandırılarak çalışırlar.

Nefes egzersizleri oyunlarla, meditasyon ve şarkı çalışmalarıyla harmanlanarak, çeşitli materyallerle birlikte, çocukların doğru nefesi daha eğlenceli bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olur.

Kurumsal Holistik Nefes Atölyesi

Tekdüze şirket eğitimlerinin çok ötesinde bir eğitimle sizlerle birlikteyiz!
Doğru nefes eğitimiyle kurumunuzun yönetici ve personel kadrosu için iş verimliliğini arttırıyor, hayata farklı bir pencereden bakmalarını sağlıyor, motivasyonu yükseltiyor, heyecan, öfke kontrolü sağlamalarına yardımcı oluyor ve odaklanmalarını güçlendiriyoruz. Bu eğitimde kişilerin fizik, beden ve ruh üçlüsündeki mutluluklarını, iç huzurlarını, sağlıklarını, farkındalıklarını, hafıza kapasitelerini ve başarı ivmelerini büyük ölçüde arttıracaktır.
Kişiler sınırsız potansiyellerini keşfedip, vizyonlarını genişletmek, yüksek hedeflerine ulaşmak adına harika bir alan yaratacaklardır.
Kurumsal Nefes Eğitimleri şirket çalışanlarının yetkinlikleri ve performanslarını arttırmak için nefes teknikleri kullanımı ile değişimleri kolayca aşabilmelerini sağlayacak, kolaylıklar sağlayarak iş dünyasının meydan okumalarına dinamik çözümler üretmelerine yardım edecektir.
Çoğumuz kirli hava, oksijensiz ortamlar, iş stresi, rekabet, hırs ve ego savaşları nedeniyle nefesimizi sığ biçimde kullanır hale geldik. Akciğer kapasitemizin küçük bir kısmını kullandığımız düşünülünce holistik sağlığın ve yaşam enerjimizin çoğalması için bilinçli ve doğal nefesi kullanmamızın gerekliliğinin farkına varmalıyız.
Fiziksel sağlığın dışında günümüz insanın kalp ile bağlantısının kopukluğu sonucundaki kendini yalnız hissetme ve birliğe ait olamama duygusunun yerine, birlik bilinci ve buna bağlı olarak sevgi enerjisinin yükselmesiyle, iş ve özel hayatındaki olumlu dönüşümler tartışılmaz.
”Kurumsal sağlık” şirket verimliliği için çok önemlidir. Mutlu, sağlıklı, pozitif çalışan demek daha az devamsızlık, minimum problem ve bunun sonucunda şirketiniz için daha büyük kazanç anlamına gelir.
Bilinçli nefes almanın size sağlayabilecekleri bazı avantajlar şunlardır:
Stres ve gerginliği azaltır
Endişe, korku, ve kaygıyı azaltır
Duygusal zekayı geliştirir
Uyku problemlerini düzenler
Zihinsel netliği arttırır
Konsantrasyonu, odaklanmayı arttırır
Bağımlılıkların giderilmesini destekler
Sevinç, huzur ve mutluluğu çoğaltır
Aile, iş ve diğer ilişkilerinizi geliştirir
Derin ruhsal deneyimlere ve kalbinize daha çok sevgi almanıza yardımcı olur
İş verimliliğini yükseltir, coşku ve yaratıcılığı arttırır.
Sizler de Kurumsal Nefesinle Yarat Atölyesine katılıp bireysel yolculuğunuzda,
Nefesinizle dönüşüp, yaratıcılığınızı, şirket verimliliğinizi arttırıp daha kaliteli bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

“Sürekli yaptığın şey ne ise O’sun. O halde mükemmellik bir eylem değil, alışkanlıktır.”

Aristoteles

Size nasıl destek olabiliriz?

Size nasıl destek olabileceğimizi araştırmak için 0542 352 91 88'i arayınız veya iletişim formunu doldurmak için yandaki butona tıklayınız.