• +

    Perşembe, 13 Nisan

    Arama


Gamze Çelikcan

1970 yılında Bursa’da doğdum. İlkokulu Setbaşı İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimimi Bursa Kız Lisesinde tamamladım. Ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü… Bu dönemde on iki yıl süren iş hayatımın son beş senesinde bir bilgisayar firmasının satış pazarlama müdürlüğünü yaptım.

1998 yılında evlendim. 1999 yılında “hayatın gerçek tadı” oğullarımı 3 sene ara ile kucağıma aldım. Kısa aralıklarla dünyaya gelen oğullarıma kendim bakmam ve onları kendi doğrularım ile büyütmek benim idealimdi ve öyle de yaptım. Onların her anına tanık olarak ,zaman zaman zor olsa bile keyif almaya özen göstererek birbirimizi büyütmeye halen devam ediyoruz.

Yaşam yolculuğum süresince benim de kaygılarım, endişelerim, anlaşmazlıklarım, ilişkilerimde çıkmazlar, ne yapacağımı bilemediğim zor zamanlar tabii ki oldu. Bu süreçte uzun yıllardır kişisel gelişim alanındaki yayınları takip edip içselleştirmek, yaşamımı istediğim hale getirmek, rotamı belirlemek, problemlere çözümcül yaklaşmak, kendimi geliştirmek ve farklı açılardan objektif bakabilmek adına bana büyük katkılar sağladı. Ünlü kişisel gelişimci Anthony Robbins’in Sınırsız Güç kitabını ve nasıl kişisel gelişimci olduğu yazısını okuduktan sonra, tüm yaşam yolculuğumda ilgi duyup destek aldığım bu alanda daha fazla bilgi edinmek istedim.
Merkezi yurtdışında olan Livcon Akademi’den;

Nöro Linguistik Programme (NLP Practition)
Student Coaching (Öğrenci Koçluğu)
eğitimleri ile,
“Quantum Integral Medicine Center” ve “Dr.Michael Wayne”; onaylı Uluslararası Sertifikalı Holistik Nefes Koçluğu (Breathing Coach) eğitimi,
“Access the Bars” eğitimi,
Mandala Terapistliği eğitimlerini aldım.

Nefes Eğitimlerim ve aldığım tüm eğitimleri harmanlayarak birey ve gruplara
Nefes Atölyeleri,
Nefes Terapisi,
Mandala Terapileri,
Meditasyon uygulamaları yapmaktayım.
Aldığım nefes eğitimlerimden sonra nefesin bedensel, zihinsel ve ruhsal yani bütünsel sağlık için şart olduğunu biliyorum. Eğitimlerin, uygulanan tekniklerin değişim ve dönüşüm yolunda rezonans alanımı yükselterek, yaşamıma kattıkları için teşekkür ediyorum. Hayatıma ve sağlığıma nefesin kattığı mucizevi etkiyi birebir yaşadım. Çevremin, insanların, tüm olan bitenin, anda kalmanın ve farkındalığı yaşamanın ne demek olduğunu öğrendiğim muhteşem deneyim, NEFES… Yapmış olduğum terapi ve atölye çalışmaları ile dört boyutta iyileşme ve gelişme sağlayan, nefesin mucizesini daha çok insanın deneyimlemesini, nefesi hakkında bilinçlenmesini ,nefes teknikleri öğrenerek hayatının çeşitli zamanlarında ,ihtiyaç duyduğu anda, nefesini kullanarak hayatı tadında yaşamasına koçluk ediyorum.

Nefes terapi ile bilinçaltında oluşan tortulardan yani bilinçaltı çöplerinden arınırken, sınırlarınızı genişletip, kök inanç ve düşüncelerinizi tekrar tanımlayıp, titreşiminizi yükselterek, daha pozitif, daha sağlıklı, daha huzurlu bir yaşama sahip olabilirsiniz. Bu büyülü alanı gelin birlikte deneyimleyelim.

Doğru nefes, Nefes Farkındalığı ve Mandala konularında sivil toplum kuruluşlarında gönüllü seminerler vermekteyim. BUSADER üyesi ve BUSADER Eğitim Komite Başkanıyım.

Size nasıl destek olabiliriz?

Size nasıl destek olabileceğimizi araştırmak için 0542 352 91 88'i arayınız veya iletişim formunu doldurmak için yandaki butona tıklayınız.